jdtvic123 jdtvic123
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3,
What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

sneadharmoney
sneadharmoney sneadharmoney
  • 06-04-2020
So what you would do is divide 12 by 3 which will get you for which means the total cost of 1 goldfish is $4
Answer Link

Otras preguntas

Please only answer if you are positive picture below
Complete the square. Solutions for x. [tex] x^{2} [/tex]+14x+59=0
Why was it important to gather stone from five different states to use in the construction of the Lincoln Memorial? A.Different stones gave the structure added
Why does Matt reject Saknis's offer? A. Matt thinks more about his family than himself. B. Matt thinks more about himself than others. C. Matt does not like
Kelly was given a square piece of material whose dimensions were 5x inches by 5x inches. She felt that it was a little too big for the project she was working o
Find JK. 12 2 I J K 30° Write your answer in simplified, rationalized form. Do not round. JK =
Brian has 3/4 hour to work on his math problem. It takes him 1/8 hour to finish one math problem. How many math problems can brian finish during this time A.8 B
Which of the following places, the capital of the Byzantine Empire, was also called New Rome after the Great Schism of 1054 : ? * The Balkans * Constantinople
Three hours later than nine o'clock is
Write this scientific notation in numerals. Include commas. 1.5463 x 103 ________ a0 i dont know what to do :<