shonttt915 shonttt915
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help please if your kind enough

Help please if your kind enough class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2020

Step-by-step explanation:

Here we can see cost of 1 muffin = $2.25

And we can see here muffin is increasing by 3

So

x = 9

And cost of 9 muffins = $2.25 * 9 =$ 20.25

And

Cost of 12 muffins = $ 2.25 * 12 = $27

Answer Link

Otras preguntas

which of the following principles is shared amongst the teachings of Islam, Judaism, and Christianity? A. the soul will be judged upon death B. take sacraments
True/false During the war the executive powers of the federal government were expanded
Jane paid $40 an item after she recieved a 20% discount. Jane's friend says this means that the original price of the item was $48. How do you think Jane's frei
Light travels about 186,000 mi/s, the function d(t)=186,000 gives the distance in miles that light travels in T seconds , how far does light travel in thirty se
Solve the inequality. x – 14 <−9 A. x< 5 B. x< 23 C. x<−5 D. x<−11 Solve the inequality. x + 7 > 17 A. x>−10 B. x> 24 C. x> 10 D. x&g
how do u write 2.51 in expanded and word form
Having a well formed budget can help you become a financially independent individual. Identify and explain two reasons a budget can help you on your path to fin
the sum of 5 consecutive integers is 120 what is the third number
What percentage is the fraction 2/4 equal to??
Miranda rights require police to tell accused people that?