georgiarayne2006
georgiarayne2006 georgiarayne2006
  • 06-03-2020
  • Mathematics
contestada

It costs a bakery $0.90 to make one blueberry muffin. The bakery marks up the muffin by 40%. What is the final cost of the blueberry muffin?

Respuesta :

richardsonjenny27 richardsonjenny27
  • 06-03-2020

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Create a timeline of your life. Include important events like your birth, when you started school, or when you moved to a new place. Your timeline should includ
Which of the following economic products was not a focus of the Soviet economy? A Agricultural products B Consumer goods C Weapons D Heavy industry
What was the most important reason France was motivated to explore lands to south and the west?
How many countries in South America does Amazon river not flow through and their names?
Which analogy has the same relationship? "Teeth is to Mouthwash, as _______ is to _______." A.) Shampoo is to Hair B.) Feet is to Shoes C.) Skin is to Bod
WILL GIVE BRAINLIEST!! Describe the life cycle of a fern. please do not give me an answer copied and pasted from google or something. i want an answer that make
Which event signals the brain to breathe?increased blood levels of oxygenincreased blood levels of carbon dioxidecontraction of the diaphragmrelaxing of the dia
Which is greater 4 P 3 or 4 C 3?
HELP PLS PLS PLS! WILL GIVE BRAINLIEST!
Which of the following contains foreshadowing? O A. Sam wanted a sandwich for lunch. He decided to walk to his favorite diner for a sandwich. O B. When Violet w