hennessys05 hennessys05
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

Dan buys candy that cost $7 per pound . he will buy at most 6 pounds of candy . What are the possible amounts he will spend on candy

Respuesta :

Sarah045
Sarah045 Sarah045
  • 10-02-2020

Answer:

About $42

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which argument is an example of overgeneralization? A. My German shepherd bit several family members before I got him a new collar, but has not since then. The
A small legend on the corner states that 4 inches of the length corresponds to an length of 52 get what is the scale factor
In "Jason and the Golden Fleece," which best describes Jason when he first arrives in the kingdom ruled by Pelias the terrible? A. content B. nervous C. con
How did Charlemagne create an empire that blended several different traditions?
What is a rational number between 1/8 and 1/4
The political purpose of the Taft-Hartley Act of 1947 was to A. strengthen the Wagner Act.B. impose regulations on the steel industry.C. implement NSC-68. D.
What are some uses of metals?
Identify the limiting reactant when 6.33 g of H2SO4 reacts with 5.92 g of NaOH to produce Na2SO4 and water.
What is answer to -7b=-4
write a fraction with a decimal value between 1/2 and 3/4 write both the fraction and the equivalent decimal