Abdullahu170584 Abdullahu170584
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost 22.44 what is the cost one pound.

Respuesta :

Cloefontenot Cloefontenot
  • 16-01-2020

Step-by-step explanation: 3.74 is the answer

Answer Link
ntowry
ntowry ntowry
  • 16-01-2020

Answer:

22.44/6 = 3.74

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve 4cos^2 x -1=0
How did the McCulloch ruling contribute to the strength of the national government
A mature gymnosperm will possess all of the following EXCEPT A. seeds B. leaves C. flowers D. vascular tissue E. woody growth
How do you round 62.8 to the nearest square foot
A mature gymnosperm will possess all of the following EXCEPT A. seeds B. leaves C. flowers D. vascular tissue E. woody growth
Round 0.01123 to the nearest hundredth?
Mice and rabbits eat plants.Hawks eat mice and rabbits.Suppose a disease kills most of the rabbits In a meadow ecosystem.Which of These is LEAST LIKELY to happe
A compact disc has a radius of 6 centimeters. a. What is its circumference in meters? b. If the cd rotates 4 times per second, what is the linear speed of a poi
A religion that starts with L
What are the three uses of geography?