sherwooddarien
sherwooddarien
10-01-2020
Mathematics
contestada
Unit price 2.99 for 13 oranges
Respuesta :
TexicanMarksman
TexicanMarksman
10-01-2020
Answer: i think it is $38.87
Answer Link
tanisha37
tanisha37
10-01-2020
Unit price=2.99*13
=38.87
Thus, the unit price for 13 oranges is Rs 38.87
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
the sum of my two digits is 13. I am not divisible by 2. List all possible numbers I could be
What causes drag? friction lift decrease in velocity Bernoulli´s principle
1. Why is Earth's temperature just right for life? A: Earth's core is hot enough to heat Earth's surface. B: Earth's magnetic field creates suitable temperature
Find the slope and y-intercpt of the graph of each equation.. Y=-6.75x+8.54
Sir George Carteret and Lord Berkeley got a colonial grant for New Jersey, the land between the Hudson River and the Delaware River. These men hoped to convin
Which expression is equivalent to 5^3 * 5^x?
HELP ME WILL VOTE FOR BRAINIEST ANSWER what is the area of a tra
What type of phrase is underlined in this sentence? The train will be arriving in an hour or two.the word in bold is the underline sentence!
When you grasp a hot cup of cocoa with cold hands, which way does the heat transfer occur? Explain.
4 fifths take away 1 half