rose831
rose831 rose831
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

A jar of salsa costs $0.95. Neha bought 9 jars of salsa. How much did Neha spend in all?

$

Respuesta :

BrainlessARMY
BrainlessARMY BrainlessARMY
  • 09-01-2020

Answer:

$8.55

Step-by-step explanation:

$0.95 x 9 jars = $8.55

For every jar Neha buys, she spends $0.95, and buying 9 jars in total, she pays $8.55 in total.

Answer Link
miraclegonzalez2020
miraclegonzalez2020 miraclegonzalez2020
  • 09-01-2020
$8.55
You know one jar costs $0.95. And her buying 9 :
0.95x9
=$8.55
Answer Link

Otras preguntas

what body of water does the Mississippi empty into from the lowland known as the coastal plain?
At what depth do most earthquakes occur?
Which choice is correctly punctuated? a. Next summer; we will visit relatives in Ireland. b. I can’t wait to see: Ireland. c. I can’t wait to see Ireland: when
expanded form for 2.918
anyone help please A=s(1-DN) solve for N
Which sentence uses the word abominable correctly? A) Derek treated his motorbike with abominable disregard. B) Derek completed his driving course in abominable
David lives 3 2/3 miles from the lake. Mariel lives2 1/2 times as far from the lake as David does. How far from the lake does Mariel live? A.6 1/6miles B.6 1/3
what did leaders of the public school movement work to establish? a. tax supported schools. b. low tuition colleges. c. free text books d. better private schoo
what is the freezing point of copper
A run-on sentence a. fails to express a complete thought and lacks proper punctuation b. is a dependent clause and lacks proper punctuation c. combines two or m