heidy20
contestada

a package of 3 pairs of insulated gloves cost $20.97. what is the unit price of the pairs of gloves

a package of 3 pairs of insulated gloves cost 2097 what is the unit price of the pairs of gloves class=

Respuesta :

Answer:

6.99

Step-by-step explanation:

20.99 divided by for is 6.99

Answer:6.99

Step-by-step explanation: divide 20.97 by 3 and that is the answer