jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following American Indian cultures developed just south of the Iroquois in the Appalachian Mountains?
3.16×10 tool the third power
If f(x) = 5x 40, what is f(x) when x = –5?
Why aren't lipids considered polymer? A: basic unit isn't a monomer Follow up: is every other macro molecule (carbs, Proteins, and nucleic acids) polyers
what does 5/9 equals 25/
What is -3/4 times 3
The U.S. Constitution provides for all of the following branches of government except for: military judicial legislative executive
the reason liquid water is more dense than ice can be best explained by
the lightning thief what does the scene in the throne room tell you about the three friends
Tom always keeps his 4 gardens clean. He take 20 minutes to clean a single garden. How much time will it take to clean a four gardens?