LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

How do 2 exercise? Please help
CSC 143 Project II Hotel Reservation/ManagementPurpose: The purpose of this assignment is to help you incorporate concepts we learned in CSC 143 and get a taste
what is equal to 405,000
Match the definition to the word. 1. the condition of lacking or losing something that is needed or desired deprivation 2. intended to teach or instruct ind
How do water molecules move?
How do dying stars contribute to the formation of planets? A. They emit helium gas that attaches to nearby planets. B. They remove low-mass elements from the
The cylinder has a diameter of 11 inches and the height is 4inches. Find the volume of the cylinder. Round your solution to the nearest tenth
solve following equation: x - 32 = 65 *​
Why do diabetics monitor their blood sugar? blood sugar levels can be too high blood sugar levels can be too low an abnormal blood sugar level may require and a
Which best describes the meaning of the word politics? Question 1 options: It is the power of the executive branch to conduct foreign policy. It is the powe