avigailcruzsalas2006 avigailcruzsalas2006
  • 09-11-2019
  • Mathematics
contestada

For 3/4 of a pound of peanuts, jimmy paid $2.35. What is the unit rate (dollars per pound)?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 09-11-2019

I think its $ 3.13 I'm not positive tho

Answer Link

Otras preguntas

Guys how to make my hair tall and healthy
The sales tax rate is 8% how much money is 8% of $14
What kinds of products and property do cyber- protection laws cover?
I don't understand this word.what_____?a) mean this wordb) means this wordc) does mean this wordd) does this word mean​
Plz help need answer ASAP
Conan is in a college course that is focused on the study of matter and how it moves. What is MOST likely the name of this course? A. The Basics of Biomechanic
What is the equation 5x+6y=18 equal
How many angles are formed with a pair of parallel lines and a transversal
What did George Orwell predict in 1984?
What is the area, in square centimeters, of the trapezoid below?