dakotarobison123
dakotarobison123 dakotarobison123
  • 08-11-2019
  • Mathematics
contestada

Your cost c to buy w pounds of walnuts at $6/lb is represented by c=6w

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2019

Answer:

y=6x

Step-by-step explanation:

PLease put brainliest... i need brainliest cuz im new and i want a brainliest answer please!

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes energy of an ecosystem? A.The amount of energy entering an ecosystem from the Sun is equal to the amount lost as heat. B. The amo
"almost naked, and splendidly formed, he sat on a raised platform near the back, in the middle of the central gangway, and he caught her attention as she came i
Britain and france leaders met with hitler in 1938 to discuss
THANK YOU FOR ANSWERING MY QUESTION
Luis bought stock at $66.80. The next day, the price increased $13.85. This new price changed by −2 3 /4 % the following day. What was the final stock price,
"the placement test for a college has scores that are normally distributed with a mean of 600 and a standard deviation of 60.if the college accepts only the top
A pet store has 26 rabbits and hamsters. The number of rabbits is 2 more than double the number of hamsters. How many hamsters does the pet store have?
simplify x to the 5/8 over x to the 1/8
Smoking does not cause _____. 1. cancer 2.addiction 3.good foods to taste bad 4.healthy lungs
A typist charges $0.90 a page and averages 45 pages per work day. If she works 3 days a week, how much does she earn in a week?