ozepczyk ozepczyk
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

a produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound. what is the cost,c, of p pounds of peanuts

Respuesta :

kerolosbesaly
kerolosbesaly kerolosbesaly
  • 09-11-2019

Answer:

1.90 it says it in the question

Answer Link

Otras preguntas

"Four times the difference of a number and seven is at least -52."
CORRECT ANSWER WILL GET BRAINLIEST Is the following nuclear equation balanced? A. yes B. no
Which liquid has more density
please help if you can​
How are all atoms of silver alike, but different from atoms of other elements? A. All atoms of silver have the same mass. B. All atoms of silver have the same a
What is the purpose of a geological time scalePLEASE HURRY​
Choose the mixed number that is equivalent to this decimal. 3.242424… A)3 8/33 B)3 12/25 C)3 1/4 D)3 1/5
Samuel and Jason spend 3/4 of their combined earnings from Wednesday to buy a gift. Use a problem solving model to determine if there enough left over from Wedn
Temperature differences are caused by the differences in air warming from the? 1. Solar Radiation 2. Earth Convection 3. Solar Conduction
Is the image formed by a plane mirror always real?True or false?​