supatrucka222 supatrucka222
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

How much woukd it cost to buy 3.1 pounds of oranges if they cost 3 dollars a pound?

Respuesta :

caydynce23
caydynce23 caydynce23
  • 07-10-2019
Answer : $9.3 because 3.1 x 3=9.3 hope this helped:)
Answer Link

Otras preguntas

Brianna has £20, all in 5p coins, and £50, all in 2p coins. How many coins does she have in total?
Thực hiện phép lai giữa hai thứ lúa thân cao , hạt tròn (P) với nhau ở F1 thu được tỉ lệ phân ly kiểu hình là 130 cây thân cao , hạt tròn và 44 cây thân thấp ,
please help as soon as possible!
Please help need it by tomorrow!
Can someone explain the process of how to do this ACT math?
Buenas tardes alguien habla español? XD
WORTH 20 POINTS Confirmation bias is where a scientist may change the data to support a certain bias. True False
What point is a solution for the linear inequality x−3y≥4? Group of answer choices (-2, 3) (1, 4) (4, 0) (4, 4)
What is a proportion of 47.60 divided by 7
Friday, Sept. 10, 2021 Bellringer What are 3 sections of a Resume'?