devalcintracy devalcintracy
  • 10-09-2019
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? One pen for $0.99 For pens for $5.16 or 10 pack For $12.90

Respuesta :

missvu15
missvu15 missvu15
  • 10-09-2019
The ten pack is the better buy
Answer Link
bob059gg bob059gg
  • 10-09-2019

Answer:

10 pack

Step-by-step explanation:

because it would be better than getting thbe0.99cents one

Answer Link

Otras preguntas

12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
two equivalent fractions to 8/24
Fractions and Percent problem.I have to write each ratio as a percent. 45 7/8 out of 100 meters... how do I solve this?
240 is 60% of what number
0.6 is greater than 0.5 or less please help
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
240 is 60% of what number
0.6 is greater than 0.5 or less please help
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
240 is 60% of what number