bibiramirez95 bibiramirez95
  • 08-09-2019
  • Mathematics
contestada

How much would you pay for 2.5 ounces of gold at the price of $1200 per ounce

Respuesta :

Amlayton05
Amlayton05 Amlayton05
  • 08-09-2019

Answer:

you would pay $6.79 dollers per ouncen

Step-by-step explanation:

Answer Link
AnnabethChase139
AnnabethChase139 AnnabethChase139
  • 08-09-2019
2.5 • 1200 =$3000

Since each ounce is $1200, you would multiply the amount (2.5) with $1200 to get the total cost.

The answer is $3000.
Answer Link

Otras preguntas

Infrared radiation causes phosphors to give off visible light ?
Solve the inequality. 4d + 7 ≤ 23
Why do you think Puerto Rico would not want to become completely independent
Why did the U.s help the french in their fight against HoChiMinh?
if you have 10 cookies and you want to give 1/2 of them to a friend. How many do you give to your friend
How many miles below the surface is it?
after 8% discount from the list price, the sale price price of a poster was $17.48. what was the list price of poster.
Katie invested $1200 at 8.5% interest. She earned $612 interest at the end of y years. What is the value of y?
You may use a calculator to complete this test. if 1 egg and 1/3 cup of oil are needed for each bag of brownie mix, how many bags of brownie mix do you need if
Both warm air and warm water generally flow _____.