time23
time23
10-05-2016
Mathematics
contestada
could somebody answer this question
Respuesta :
quizzzz
quizzzz
10-05-2016
We did this same kind of problem in school. All we did was divide the those 2 numbers to figure out the unit price. So, 20/5 = 4 $ per CD.
Answer Link
Avena
Avena
10-05-2016
4 because it would be 5 / 20 and simplify give you 4 / 1 = 4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
What is the electron configuration for lithium
need help with number 103
A retirement party, a high school graduation party, and a confirmation party are all examples of ________. a. role taking b. impression management c. rites of p
A truck rental company rents a moving truck for one day by charging $34 plus $0.10 per mile. write a linear equation that relates the cost c, in dollars, of
You live in an apartment and your neighbor's stereo is blasting so loudly that your ears hurt. if you pound on the wall and the volume suddenly drops, you are m
Why would having a professional athlete express his love for a particular brand of sports drink be an effective means of persuasion?
haw are englans early attempt to colonize and settle in america Characterized
The dutch established new amsterdam, now called new york city, on the southern tip of manhattan island in 1625 near fort amsterdam. one of the principal reasons
what variable is measured in a experiment? A. independent variable B. experimental variable c. Dependent variable
Evaluate [(21 + 6) − 32] ÷ 9 ⋅ 2. 4 4.6 1 52