lilmeowmeow76
lilmeowmeow76 lilmeowmeow76
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

Which is a better deal? 12oz of laundry soap for $4 or 36oz of laundry for $10​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2019

Answer:

36oz of laundry for $10​

Hope This Helps!    Have A Nice Day!!

Answer Link
girliegirlhs girliegirlhs
  • 10-05-2019

Answer:

32oz

Step-by-step explanation:

12+12+12=36        

4+4+4=$12

36oz= $12              36oz=$10

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation for 4m-5=10m-2
Fractions and Percent problem.I have to write each ratio as a percent. 45 7/8 out of 100 meters... how do I solve this?
0.6 is greater than 0.5 or less please help
0.6 is greater than 0.5 or less please help
12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
two equivalent fractions to 8/24
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
What is the equation for 4m-5=10m-2
two equivalent fractions to 8/24
Why is mitosis a form of asexual reproduction?