jcisneros050910 jcisneros050910
  • 10-04-2019
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs.All together,the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

barrabesjavier0
barrabesjavier0 barrabesjavier0
  • 30-04-2021

Answer:

its actually $2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
mohammadibrahim4 mohammadibrahim4
  • 17-03-2022

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who were the opposing sides in China's civil war?
is "with the sleeves of his tight black T-shirt​​ rolled up" a imagery?
Someone help me with this pls
Choose the correctly punctuated sentence. a. In one-on-one interviews, which are the most common type, you will sit down with a company representative to discu
(Please someone help me!) (No links!) Theo wants to use a cookie recipe that makes 36 cookies but he wants to reduce the number of cookies to 24. If the recipe
Imagine snow on top of a mountain. Describe at least two ways energy could be transferred as the season change?
Kathy keeps track of the number of baskets she makes while practicing her free throw shots. She finds that out of 18 tries, she makes 7 baskets. If Kathy’s tren
PLease help my imma mark brainlist plsss Did the chemical reaction absorb or release energy? How do you know?
Find the measure of each angle indicated.
Margaret is folding paper flowers for an art project.The number of paper flowers she can make varies dicetly with the amount of time she spends making flowers.