unique50
unique50 unique50
  • 15-03-2019
  • Mathematics
contestada

You are able to buy 1/3 lb. of beef for $0.75. How much would it cost for 3 ibs.?

Respuesta :

yaretzi16 yaretzi16
  • 15-03-2019

i think its $6.75 for 3lbs

Answer Link

Otras preguntas

what is one hundreth look like​
7a. Your gym membership costs $20 per month after an initial membership fee of $44. Write an equation that gives the total cost as a function of the length of y
After buying a book,I am left with $5 out of my $50 note.What is the cost of the book?
Jim works the parts counter for a busy car dealership. When answering the phone, Jim often has trouble answering the customer's questions because people are con
In a science test devi scores 15 marks more than lixin . If devi obtains twice as many marks as lexin . Find the number of marks lixin obtains. ​
Neurons have special proteins in the cell membranes that control the flow of charged ions. Are these proteins most likely produced by ribosomes on the rough ER
Jessica went to the grocery store and Purchased cereal for $3.15, milk for $2.25 and bread for $2.60. She paid a sales tax of 7%. how much sales tax did she hav
Jason is swimming in his backyard pool and notices that sounds underwater are different than sounds above water. What best explains the difference in sounds? -T
The study of fossil mammals is: invertebrate paleontology vertebrate paleontology micropaleontology paleobotany
You run 4 3/4 miles through a park each day. If you ran that distance 5 times last week, how many miles did you run? 20 3/4 miles 9 3/4 miles 23 3/4 miles 12 3/