kyaisaambrose6799 kyaisaambrose6799
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

Pete purchased an ice latte for $4.50 he leaves a 10% tip what is the total cost of the meal

Respuesta :

mixedmyaa mixedmyaa
  • 11-01-2019

Answer:

$4.50 - 10% = $4.05

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

For the function f(x) = 3(x - 1)2 + 2, identify the vertex, domain, and range. The vertex is (1, 2), the domain is all real numbers, and the range is y> 2. T
I really need a 100 I'm felling in all my classes, please Select the fraction that is equivalent to one-sixth.
why are llamas so scary and why do they spit at u
How do you say 6:44 in Spanish
What is the unit rate if it costs $10 for 4 candy bars?
I need help please, please help me it done tomorrow
Write a short essay on School Playground?
Declaration of Independence Year Written: 1776 Purpose of Document: The main purpose of the Declaration of Independence was to explain to foreign nations why th
Anybody know the answer to this?
The company expects this year's sales to increase by 25%. The selling price is $13 per unit. Prepare a Sales Budget for the