villalobosabbigale42 villalobosabbigale42
  • 10-01-2019
  • Mathematics
contestada

tabita bought peppers that cost 0.79 per pound she paid 3.95 for the peppers how many pounds did she buy

Respuesta :

kaileen392 kaileen392
  • 10-01-2019

Answer:

237


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Imagine a coach benching a player
Solve the formula for the given variable. -2x - 6 = 4x Please helppp
The liver and pancreas are both human body organs. Which of the following correctly compares the two organs? The liver produces digestive juices, while the pan
In terms of pedogenic regimes, the process that results in an accumulation of humus overlaying a thick, water saturated layer of clay in cold, wet climates with
Area of a circle whose circumference is 100ft
In this drawing, line p is parallel to line j and line t is perpendicular to ray ab
Given the formula a=b+c, rewrite the formula to solve for c
Câu 2: Indicate the word that differs from the other three in the position of stress: customer, festival, suggestion, capital A. customerB. festivalC. suggestio
find the value of z, secant and tangent angles
What happens to the product formed after oxidising propanol with K₂ Cr207, if distilled immediately.​