Seudónimo
Seudónimo
08-12-2018
Mathematics
contestada
Please answer this correctly
Respuesta :
Courtd1906
Courtd1906
08-12-2018
She spent $30.83. Explanation is up above :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
find the rate and unit rate of $7.96 for 5 pounds
How to write 80,000,000+4,000,000+100+8 in standard form
A scientist wishes to generate a chemical reaction in his laboratory. The temperature values in his laboratory manual are given in degrees Celsius. However, hi
Simplify 5x-3y+2x-4y Expand 5(2x+4) Expand and simplify 4(3-2x)-4+5x Expand and simplify (x+4)(x-7) Expand and simplify (3x-3)(2x-5)
what is 2 = y/5-8 plzzz answer!!!
How do I simplify negative square root of 72
the students to faculty ratio at a small college is 17:3 the total of students and faculty is 74 how many faculty is there at the college how many students
for a water rate of 1.95$ per 1000 gallons of water used, what is the water bill if a resident used 35,900 gallons
why do the two elements silver and iron have different properties
8x (40+7) = (8x?) + (8x7) what does the ? stand for?