Seudónimo Seudónimo
  • 06-12-2018
  • Mathematics
contestada

Julies buys 8.2 pounds of pears for $16

ABOUT how much do they cost per pound?

Respuesta :

Christianhaile8
Christianhaile8 Christianhaile8
  • 06-12-2018

Answer:

$1.95 or 2. According to your refrences.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

How did the Black Hand contribute to World War 1?
When an automotive battery is fully charged,the sulfuric acid and water mixture will have a specific gravity of about
Which two triangles are congruent by the ASA Theorem? Complete the congruence statement
Under what conditions will light bend?
The interior angles in a regular polygon are 140 degrees. How many sides has the polygon? it could be something to do with s=(n-2) x 180
Name the physical quantity which changes contenously during uniform-circular motion.
how do you find the ratio of a fraction
When an automotive battery is fully charged,the sulfuric acid and water mixture will have a specific gravity of about
how to covert ma into amphere?
Twelve more than twice a certain number is six fewer then three times the number. What number is it? 6, 12, 16, 18, 24,