janessa0804
janessa0804 janessa0804
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

give me three examples of unit rates that whould be used to detemean the price of something


HURRY PLZZZZZZZZZZZ

Respuesta :

19pgalgano1 19pgalgano1
  • 14-11-2018

$1 for one apple, $10 for one shirt, $500 for a phone

Answer Link

Otras preguntas

What is 25 percent of 84
How is the mass number calculated for an element?
what is the definition of a Mineral identification chart
draw a picture to show 3 5/6
Which of the following statements is true about solar eclipses? There is a solar eclipse every month. All solar eclipses are total. Some solar eclipses are not
The surface area of a cube is 486 ft2. What is the area of one face of this cube?
Does anyone read gatsby? Where does Gatsby recognize Nick from? A) Nick was an undergraduate at Oxford during the months Gatsby studied there B) Nick works at
your heart pumps about 5 quarts of blood through its chamber every 60 seconds. a swimming pool, holds 65,000 gallons of water. this represents the amount of blo
A student blows up a ballon and then places it in a very cold freezer the ballon shrunk why did it shrink
What two numbers equal 28?