del51
del51
08-11-2018
Mathematics
contestada
What’s the unit rate for 1 eight packs of juice for $4
Respuesta :
gregmcginn
gregmcginn
08-11-2018
Answer:
$0.50
Step-by-step explanation:
$4 divided by 8 = $0.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
The musical the students are perorming contains 9 songs. If mr. Barnes wants 10 students to sing each song, how many students will get to sing more than 1 song?
what is the physical meaning of the slope for the static frictional force vs. normal force graph?
What does this quote mean? "When obstacles arise you change your direction to reach your goal, you do not change your decision to get there."
I got the y intercept right which is 0,3 but can’t find the slope step by step
does anyone know the answer to 6x+3=12-12n its for a lot of points
What traits did west African societies share?
What two similarities exist between the attitudes toward the role of government leaders in Zanj and ancient china?
This is the graph of the function f(x) = (x-5)sin(x) +2, Using the graph, or the equation, determine the value of f(x) when x = 5.
can someone please explain how to do this
what is -4/7 - 2/7 =