cmenternolte cmenternolte
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 96-ounce container of orange juice costs$4.80. At what price should a 128-ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the same

Respuesta :

kykimcoy071
kykimcoy071 kykimcoy071
  • 11-10-2018

$7.48

________

You're welcome

Answer Link

Otras preguntas

A map of an obstacle course is shown in the graph. The running path for the course is shaped like a right triangle where each unit is equal to 1 meter. Starting
make a short note on your favorite football team in qatar world cup
Pwede poba patulong? 100-150 words sana po matapos mamaya bukas po kasi deadline
Please help me with this question:What is 2x-2?​
tulungan nyo po ako pls kailangan ko po ito!
helppppppppo please
External or Internal : Rise of industry
Combination-related math question; Y10 maths
How did Aaron and bear react to chase condition
Please help…. The table below shows the amount of money Linda spends for a craft demonstration