ohhunnyno
ohhunnyno ohhunnyno
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If e pieces of candy cost $2.10, how much would 4 pieces cost?

Respuesta :

lilyv1210 lilyv1210
  • 11-10-2018

Answer:

$8.40

Step-by-step explanation:

Multiply 2.10 and 4. You get 8.4

Answer Link
Aisho
Aisho Aisho
  • 11-10-2018

4 pieces of candy would cost $8.40.


Explanation: It would cost $8.40, because $2.10 x 4 = $8.40.

Answer Link

Otras preguntas

Which is a factor of 56?                                 A. 3   B.
HOW DOES PEOPLE IN CHINA SHOW RESPECT
why does your eyes burn
Does the surrounding air become warm or cool when vapour phase of h2o condenses?explain.
HOW DOES PEOPLE IN CHINA SHOW RESPECT
List three ways governments could pay for the war. (Civil War)
nine less than four times a number equals fifteen
List three ways governments could pay for the war. (Civil War)
what are the configurations of personal computers?
why is farming best on plains