karinacastaneda11 karinacastaneda11
  • 09-10-2018
  • Mathematics
contestada

I don’t understand this, please help

I dont understand this please help class=

Respuesta :

dragonriders
dragonriders dragonriders
  • 09-10-2018

1. 15 + 37 = 52

2. 22 + 49 + 71

3. 38 + 26 = 64

4. 34 + 18 = 52

Answer Link

Otras preguntas

What is the potential energy of a 3 kilogram-ball that is on the ground?
Tickets to a play cost $14 each by mail, plus a $2 processing fee for each order or one or more tickets. Write a rule to describe the total cost as a function o
7 qt. 2c. =______ c.
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21
If a rock is sitting in the dirt, the normal force from the ground and BLANK are acting on it plz help
Use elimination to solve the system:6x-4y=6-6x+3y=0
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
A force of 200 N is required to keep an object sliding at a constant speed of 2 m/s across a rough floor. How much power is being expended to maintain this moti
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21