shanay67
shanay67 shanay67
  • 08-10-2018
  • Mathematics
contestada

one cantaloupe cost $2 how many cantaloupes can you buy for $6

Respuesta :

jesdrayton383
jesdrayton383 jesdrayton383
  • 08-10-2018

3 because 6 divided by 2 equals 3

Answer Link

Otras preguntas

Cold water rises from the bottom of the ocean to the surface of the ocean at different places around the globe. What is this process called? global warming clim
Jina is mailing packages. Each small package costs her to send. Each large package costs her . How much will it cost her to send small packages and large
The black death pandemic killed about blank people
A. y ≤ -3x + 4B. y ≥ -3x - 4C. y ≥ -3x + 4D. y ≤ -3x - 4 ​
Owls eat voles ( a relative of mice ); voles eat grass and seeds . Which food chain is correct ?
What is the equation of a line that passes through (7, 8) and has a slope of -3? A. `y = -3x + 29` B. `y = 3x + 13` C. `y = (1)/(3)x− 29` D. `y = -(1)/(
How to write a thesis statement
President Herbert Hoover presidential goals stated in speech
What was the main issue that divided the national republicans and democrats in 1828?
If csc theta=5/3 then sec theta=