lowejaheem
lowejaheem lowejaheem
  • 09-03-2016
  • Physics
contestada

If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?

Respuesta :

gretchie
gretchie gretchie
  • 09-03-2016
It's 0.11 cents per unit
Answer Link
Lilly2o3 Lilly2o3
  • 09-03-2016
A dozen is 12 eggs so it would be about 0.11
Answer Link

Otras preguntas

an example of a change of state is
factor out completely: 4a^2c^2-(a^2-b^2 c^2)^2
the us became involved in world war ii to oppose the aggression of
The side characters in novels tend to a, be less developed than in short stories. b. have lives and stories of their own c, be present in every single scene d.
Ryan has 8 packs of candle wax to make scented candles each packs contains 14 ounces of wax Ryan uses 7 ounces of wax to make one candle how many candles can sh
through any two points there is exactly one line
the transcontinental railroad was completed in
Taking his family in 1912 to London. A. Complete sentence B.run on C. Fragment
74.21 in written form
what is the solution for the equation x+1=x+2