cmgalavizovw6dr
cmgalavizovw6dr
07-08-2018
Mathematics
contestada
Need help please see attached
Respuesta :
Sinthea
Sinthea
07-08-2018
To find the unit price of the food, divide the price by the pounds.
For example to find the unit price for Grocery Mart-
[tex]2.99 \div 2 = [/tex]
Repeat for the Scott Family and then compare for the lowest price- the best deal.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Sierra found that 15 meters is equivalent to 49.2 feet. Which of the following is an equivalent ratio? 3 to 8.84 5 to 18.22 7 to 22.96 9 to 25.32
Donna has a $300 loan through the bank she is charged a simple rate The total interest she paid on the loan was $63 As a percentage what was the annual interest
Which pairs of subsets of the real number system have no common elements?
Read the following paragraph and answer the question: "In today's schools, there are many accounts of violence and bullying as a result of what students are wea
Which of the following are true statements about a 30 69 90 triangle? Check all that apply
23. What would be the location of the vertex (3, 4) if it were reflected across the y-axis? A. (3,-4) B. (-3, 4) C. (4, -3) D. (-4, 3)
What is the correct chemical name for the following structures pictured below?
what fraction of four weeks is 8 days
23. What would be the location of the vertex (3, 4) if it were reflected across the y-axis? A. (3,-4) B. (-3, 4) C. (4, -3) D. (-4, 3)
Choose the word that best completes each definition. A(n) is an emergency medical technician at a high level of training and expertise, often working from an