emmahockey
emmahockey emmahockey
  • 09-05-2018
  • Mathematics
contestada

help with question 1??

help with question 1 class=

Respuesta :

soysuy
soysuy soysuy
  • 09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link

Otras preguntas

what leads to weathering?
Choose the sentence that does not describe a structural adaptation. A. An elephant has a long trunk that it uses to reach leaves high in a tree. B. A dog walks
if 30 is 20 percent of a number, then the number is what percent of 30?
what is less dense region of a compression wave
hELP? Round these numbers correct to 2 decimal places. a 16.487 .......…………………… b 5.090 .......…………………… c 4.0899
what is the least common denominator of 5/8 and 2/3 what is the least common denominator of 3/5 and 7/1
Which of the following describes the US trade policy in the 1930s? Support efforts to expand trade with Asian markets. Open industrial and agricultural markets
What is 55 / 60 in simplest form
the cost in dollars of a school banquet is 64 + 12n,where n is the number of people attending. what is the cost for 80 people.
what did Gregor Mendel do to study different characteristics in his genetics experiments? like what type of organism and what type of cross?