mya999 mya999
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

For the right triangles below, find the values of the side lengths b and d.
Round your answers to the nearest tenth.
45°
5
45°
9
3
30°
60°
P

Respuesta :

Otras preguntas

Cereal costs $2.79 for 16.4 ounces. At this rate how much does 25 ounces of cereal cost?
mass in mg salt sugar chalk sand water
The results of t(22) = 1.08, p > 0.05 indicate that the _____ is plausible.
Add or subtract *fractions* Write each sum or difference in simplest form. *show work please* 1. 5/14 + 1/6 2. 5/12 - 3/20 3. 5/12 - 3/8 4. 1 3/10 + 1/4 5. 2/3
Convert the equation for line d to standard form, Y = -13x + 72 Please awnsers fast i will give you the brainlyest awnser
Janae bought wallpaper that cost $25.90 for each roll of 14 square feet. Find the unit price.
Why are carbonated soft drinks more “bubbly” when cold?
How could israelite and jewish women gain power in their society?
Where do intext citations go in a direct quote mla?
Mis padres __________ en la sala. ( 2 points) Question 6 options: 1) estoy 2) están 3) estamos 4) estáis