Elimar03 Elimar03
  • 08-04-2024
  • Mathematics
contestada

aide necesita calcule la cantidad de ceramica que se necesita para poner el piso de una habitacion que se lleva 10 ceramicas de ancho y 15 de largo ¿cuantas ceramicas necesita aide en total?

Respuesta :

Otras preguntas

A two pound box of spaghetti costs $2.50. Philip says that the unit cost is 2/2.50 =$0.80 per pound. Explain his error
HELP PLEASE AND FAST Why did J.R.R. Tolkien write The Hobbit and other stories of Middle-earth? A. He wanted to create a compelling work of nonfiction. B. He
An interjection is always A. related to another word in the sentence. B. preceded by preposition. C. followed by an exclamation point. D. intended to show feel
What is the difference between 3/5 and 2/10
How many times does 50 go into 4000
Which is not a property of light
The ratio of lemonade to gallons of iced tea was 3:2. How many gallons of iced tea did you make?
If you add 5 to me and then divide by 9, you get3. What number am I
what do we call resistance to disease?
what was the effect of constantine moving the capital to constantinople