agruber24 agruber24
  • 08-03-2024
  • Mathematics
contestada

Cora bought 70 feet of rope for ​$16.80. She needs 20 more feet. If the unit price is the​ same, how much will she pay for the extra 20 feet of rope​?

Respuesta :

Otras preguntas

The chemical reaction that is produced by modelage masks causes:
Which is the graph of f(x) = x^2 – 2x + 3?
Jayson uses a hose to fill a 45-gallon tank with water in 15 minutes. How many gallons of water does Jayson add to the tank per minute?
How does paragraph 6 develop the idea that the author struggling with the search for employment?
Name the 4 other locations the U.S. Military was sent during the 1990s?
The left windshield wiper on a Chevrolet Traverse cleans an area of 500.3in ^2.when in motion it has a cleaning pattern that arcs 98 degree . What is the length
42, 53, 54, 55, 59, 59, 60, 63, 65, 67, 70, 71, 73 Mode= A. 60 B. 59 C. 60.85
Why is the renaissance such an important period in world history? In your opinion, who is one innovator from the Renaissance who has influenced our modern world
how to make up with people again once after saying goodbye , cuz I'm really bad at this ..​
Can a triangle be made with the sides 15, 15, 30?