cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

All services are 25% off today. Maria decided to get a haircut that originally costs $22. a. What would her total bill be with the discount? b. Now she needs to
Who was the first Republican woman from Texas to be elected to the U.S. House of Representatives? A. Suzie Azar B. Kay Granger C. Ann Richards D. Kathy Whitmire
Which of the following could be classified as predation? a barnacle attached to a whale without causing harm to the whale a tapeworm living inside an amberjack
An orphaned female lion joins a band of lions. The addition of her genes to their gene pool is ___.
A financial institution formed by a large organization for its members is a credit union. a. True b. False
witch property is used to simplify 3 C + 9 + 4 C equals 3 C + 4 C + 9
What is it called when the amount of sleep your body needs on a regular basis
The leading preventable cause of cancer is _____. A.tobacco B.UV exposure C.HPV D.bacterial infection
Abe has a coupon for $3.50 off a pack of 24 water bottles. The regular price of this pack is $21.98. Is Abe uses his coupon what is the price per bottle.
Which of the following is NOT a purpose of U.S immigration policy? A) to reunite families B) to provide refuge C) to grow the U.S population < this one I thi