sony774 sony774
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg of cocoa powder Which cost $12.92. per kg
Estimate the cost.
Find the exact amount of Money She had to pay.

Respuesta :

Otras preguntas

What did hamilton imply were the weaknesses of the present system of government under the articles of confederation
Which describes the meaning of the phrase "the shot heard round the world"? A. The battle at Breed's Hill proved to the world that the United States would win t
The Ramirez family trip took six hours and I drove 330 miles the miles varies directly with the time they traveled write a direct variation equation to represe
What are some fun facts about seamounts?
How did the nile river affect settlement distribution in ancient egypt?
compare the location of electrons according to Bohr's theory and to the current atomic theory
Which of these factors influenced President Lincoln's decision to finally issue the Emancipation Proclamation? A.Military victories by the Union Army B.The need
Use Sand Dune in a sentence
How do I graph the equation 6x + 8y = -24
When the body receives stimuli, which structure typically processes the stimuli? sensory nerve cell motor nerve cell brain meninges