brittneyames37 brittneyames37
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

The newspaper costs $2.25, and the coffee costs $1.79. Today, he pays with a five-dollar bill.

Respuesta :

Otras preguntas

mark has a board that is 12 feet long. he cuts the board into 8 pieces that are the same lenghth. how long is each piece?
find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound
What is the following number in decimal form? 1.75 × 10−9 =
Which of the following did George Washington do during his presidency? (a) Established a cabinet of advisers. (b) limited himself to one term in office. (c) off
Which policy required American Indians to maintain the land they were given in exchange for receiving American citizenship and ownership of the land after 25 ye
3. An astronaut lands on an alien planet. He places a pendulum (L = 0.200 m) on the surface and sets it in simple harmonic motion, as shown in this graph. Answe
What happens when a rock falls? F. It breaks G. It deforms elastically H. It deforms plastically I. It folds I honestly do not understand this at all! Please he
write an equation with the solution x=20 the equation should have the variable on both sides a fractional coefficient on the left side and a fraction anywhere o
Michelle has some stamps.her sister has half as much stamps as she does.they have 1,080 stamps in all.how many stamps does Michelle have
explain how you would write 36/10 as s decimal