wasray5117 wasray5117
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mini muffins cost
$
3.00
$3.00​ per dozen.
Andre says, “I have
$
2.00
$2.00​, so I can afford
8
8​ muffins.”
Elena says, “I want to get
16
16​ muffins, so I’ll need to pay
$
4.00
$4.00​."
Who is correct? Explain your reasoning.

Respuesta :

Otras preguntas

What Does it Mean to 'Knock On Wood'?
Find the slope of the point, and reduce the lowest terms(7,3)(9,3)
The museum charges $12.50 for youth admission and $17.50 for adults.  One day the museum collected $1535 from a total of 110 youths  and adults.  How many admis
The museum charges $12.50 for youth admission and $17.50 for adults.  One day the museum collected $1535 from a total of 110 youths  and adults.  How many admis
HOW DOES PEOPLE IN CHINA SHOW RESPECT
3 by 3 cube is constructed of 27 blocks. How many blocks are needed to construct a cube with twice the dimensions of the original cube?
In Brazil the indigenous population was around 3.5 million before the arrival of European today the indigenous population is around
HOW DOES PEOPLE IN CHINA SHOW RESPECT
HOW DOES PEOPLE IN CHINA SHOW RESPECT
what is natural selection?