kitkatyr8549 kitkatyr8549
  • 08-01-2024
  • Business
contestada

A 4-oz. jar of instant coffee is priced at $1.89. A 10-oz. jar of another brand is priced at $3.95.

A. What is the price per ounce of each jar of instant coffee?
B. Which size jar is the cheaper per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

How do use me gusta in 26 sentences
What happens to the particles in matter when hear energy is added to them
What is the function of the phytoplankton in ocean ecosystems? a. producer b. consumer c. scavenger d. decomposer
What was the American military leader at the battle of new Orleans?
8688 divided by 8.2 step by step
what effect did the construction of the transcontinental railroad have on coast-to-coast communication ?
who was a first lady pliz answer this question
Jamerra received a $3,000 car loan. She plans on paying off the loan in 2 years. At the end of 2 years, Jamerra will have paid $450 in interest. What is the sim
Can someone review this and tell me if i'm right?
how are common denominator and a common multiple alike and different