tarabell6112 tarabell6112
  • 07-01-2024
  • Business
contestada

Gallerani Corporation has received a request for a special order of 4,500 units of product A90 for $27.10 each. Product A90's unit product cost is $26.80, determined as follows:
a) $26.80 is the selling price per unit.
b) $0.30 is the profit per unit.
c) $27.10 is the total revenue.
d) $26.80 is the total cost.

Respuesta :

Otras preguntas

a tube containing 3 ounces of toothpaste is being used at a rate of 0.15 ounces per day. how much toothpaste will be left in one week?
Chlorophyll reflects which of these colors? red blue green yellow
Is texture physical or chemical
the sales tax on a $105 digital camera is 7.15 what is the sales tax rate
The diffusion of religion is best described as the process of.
what challenges did Cleopatra face?
what right is implied by the second amendment to bear arms
With which economic system is Smith most associated? A. capitalism B. colonialism C. constitutionalism D. communism
Which is the most important factor in determining climate? A. longitude B. latitude C. time zone D. hours of daylight
Polytheism, reincarnation, and following a path to a better life are all tenants of.