BellaMitchellHardy BellaMitchellHardy
  • 09-01-2023
  • Mathematics
contestada

Adine is parallel to y = 5x + 9 and
intersects the point (-2, -3). What is the
equation of this parallel line?

Respuesta :

Otras preguntas

A merchant mixed 12 lb of a cinnamon tea with 3 lb of spice tea. The 15-pound mixture cost $24. A second mixture included 14 lb of the cinnamon tea and 12 lb of
When a protein loses its three-dimensional structure and becomes nonfunctional it is 1. denatured. 2. hydrolyzed. 3. permanent. 4. reversible. 5. environmentali
Please hurry i need this urgently
After plotting the demands for four periods
-5x+13=-17 a teacher asked me to do this but she didn't explain how to do it I got to have the paper done by tomorrow
The cost of one pound of peanuts is 60% of the cost of one pound of cashews. If one pound of cashews costs $2, what is the cost of one pound of peanuts? What’s
so, if a jewerly store marks up the price of a topaz ring 215% and the store paid $70 for the ring how much is the store selling the ring? tell me how you got t
Why is it ineffective to treat viral disease with antibiotics?why is it ineffective to treat viral disease with antibiotics?
Find the angles x and y x
Using the chart "Amount of $1 at Compound Interest" from previous reading section "More Compound Interest", find the total amount and amount of interest paid in