dinak25
dinak25 dinak25
  • 06-01-2023
  • Mathematics
contestada

How can you find the unit price for 1 can of diet soda if a case of 24 costs 5.99

I’m too lazy to solve it

Will mark brainiest

Respuesta :

Otras preguntas

when used in a sentence is the p in professor supposed to be capitalized
Skylar is arranging 8 objects in a row on a shelf. In how many different ways can she arrange the objects?
Knowledge management is most popular among businesses in
What is 1.21 repeating as a fraction?
if 24 pieces of velcro costs 1.95 how much would 1000 pieces cost
1. Which of the following statements best describe the difference between angiosperms and gymnosperms? A. Angiosperms produce cones to protect their seeds; gy
I need help understanding this!!!!
Which of the following sentences contains an action verb? A. The construction crew completed the bridge ahead of schedule. B. Your sister might become a journa
Graph the linear equation. Find three points that solve the equation.-3x+2y=2
Which numbers are solutions to the inequality 2x – 1 > x + 2?