alondramontiel2008 alondramontiel2008
  • 06-01-2023
  • Mathematics
contestada

an 8 oz can of soup cost 1.75 and a 24 oz can of soup cost $4.90. what is the unit price of the 24 oz can of soup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following conditions is a requirement for the formation of a hurricane? Select all that apply. cool ocean water warm ocean water water vapor in
Which of these is a convex lens?
Which is a quadratic function? A.c(x)=6x+3x^3. B.d(x)=x-8x^4. C.p(x)=-5x-x^2. D.k(x)=2x^2+9x^4
Suppose a country instills a new government following a bloody revolution. The government exerts complete control over all aspects of citizens’ lives. Its leade
The maximum height reached by the barnacle is
Please HELP!!!!! Will give brainliest!!! En utilisant les deux phrases que tu vois ici, forme une seule phrase. Utilise un pronom rélatif pour joindre les deux
PLEASE HURRYAt a fair, each person can spin two wheels of chance. The first wheel has the numbers 1, 2, and 3. The second wheel has the letters A and B. (a) Li
Which statement best describes the federal government’s response to rational violence in the south in the late 1800s ?
Help me pleaseeee ???
Which pulls harder on the moon: earth or the sun?