king711082702 king711082702
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Rite aid sells a 40 ounce jar of peanut butter for $11.29 what is the unit cost?

Respuesta :

Otras preguntas

If {a_{n}} and {b_{n}} are geometric sequences with common ratios of r₁ and r₂, is {a_{n}b_{n}} a geometric sequence too? If yes, what is the common ratio?
Kareem has 4 sweaters, 6 shirts, and 3 pairs of slacks. How many distinct outfits, each consisting of a sweater, a shirt, and a pair of slacks, can Kareem selec
important substances found in food, which promote growth and good health
Why do we have bank holidays ?
(A) what is a prosecuting attorney? (B) list two of the responsibilities of a prosecuting attorney (C) who is the prosecuting attorney subordinate to in most s
Transform the equation x-3y=-15 to express it in slope-intercept form
What is the value of the Y coordinate of the solution to the system of equations x-2y=1 and x+4y=7?
Which of the following rebellions was caused by frontier settlers and landless former indentured servants angered by the policies of Virginia’s government? (A)
Why did hitler occupy Austria? And why did he annex Sudetenland?
The average depth of the ocean is about 3.8 km.width of 7600 km. calculate the ratio depth:width?