mlockhart584 mlockhart584
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Food Mart is having a sale on Hot Cheetos, selling 8 bags for $4.00. What is the cost of one bag at the sale price?

Respuesta :

Otras preguntas

Can you write a summation notation of a series that is neither arithmetic nor geometric?
PLEEEEEASSSEEEHELP ME 6TH GRADE MATH
I7. Clarissa Santo worked in a position that earned $2,247 per month for 7 months. Then, shereceived a promotion to a position that earned $2,310 per month. Wha
The teacher wants to make a fruit punch for the class party. She needs 30 quarts of juice. If there are 15 kids bringing in juice, how many pints should each pe
whts the ph of po4 9.78
Using the distributive property, Marta multiplied the binomial (2x + 3) by the trinomial (x2 + x – 2) and got the expression below.
Jonas doesn't want to keep his savings in an account because he doesn't want to pay bank fees. Which of the following is an argument against Jonas's thinking? C
Company manufactures two products. Both products have the same sales​ price, and the volume of sales is equivalent.​ However, due to the difference in productio
This label is an example ofproducer innovation in a market economy.freedom in the free-enterprise system.regulation by a government agency.competition between b
Effectiveness of a solution is equal to:_______ a. Quality of a Solution 20% (x) Acceptability of the Solution 80% b. Quality of a Solution 80% (x) Acceptabil