xDaniel24k
xDaniel24k xDaniel24k
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?

*put process*

Respuesta :

Otras preguntas

Which state experienced serious voting irregularities but still determined the disputed winner of the 2000 presidential election? A. New York B. Californi
What is the abandonment of tenancy laws in scotland?
A bakery offers a small circular cake with a diameter of 8 inches.It also offers a large circular cake with a diameter of 24 inches.Does the top of the large ca
why would a splenectomy be performed
What does it mean to round to the nearest cubic unit? For example: 38.272?
analogy for seamstress
A number to the 8th power divided by the same number to the 5th power is 216 what is the number?
find the discount on $44 sweater that is on sale for 25 % off?
One serving of pasta contains 210 calories. What percent of a 2000 calorie diet is contained in one serving of pasta??
What happens when you have a ear infection