ZxZackxZ
ZxZackxZ ZxZackxZ
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

A nutrition store starts a new membership program. Members of the program pay $52 to join and can purchase a canister of protein powder for $42.50. Non-members pay $49 for a canister of protein powder. After how many canisters is the total cost the same for the members as it is for non-members?

Respuesta :

Otras preguntas

A 2-pound bag of potatoes costs $0.96. What is the price per ounce?
which law used in rome has been adapted by western democratic goverments
I shall arrive on time tag question​
_______is used for measuring mass.​
What is the volume of the right rectangular prism? a) 21cm^3 b) 42cm^3 c) 120cm^3 d) 240cm^3
Find the equivalent fraction of 2/3 having denominator 6 and 6 and numerator 10.​
I can't catch up with your dialoguethe meaning of following word catch up is1.tolerate2.understand3 . remember4.agree to​
write a letter to your elder sister overseas who has written to you that she is planning to divorce her husband. Explain to her the implication of her decision.
what are the solution set of Z^2 +(2i-3)Z+5i=0
help please Aristotle explained that we can only persuade our listeners in three ways. witch of the following is NOT one of these ways? A: we persuade our list