almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Last year Hassan had an ROA 7.8%, a profit margin 11.18%, and sales 30 million. Calculate Hassan’s total assets.
4x^3/2 + 5=21 Solve equation.
) Azimio Ltd makes a product, the Splash, which has a variable production cost of Ksh.6 (production, administration, sales and distribution). There were no vari
In the following picture identify the columnar cell, pseudostratified columnar epithelium, basement membrane, nucleus of columnar cell, and connective tissue.
Find the nth term of each sequence. (a) -1, 7, 26, 63, 0, [2] (b) 24, 3, 1.5, 12, 6, [2]
A train stops at two stations P and Q, which are 2km apart. It accelerates uniformly from P at 1meters per seconds squared for 5seconds, and maintains a constan
Assume that we want to determine whether the set of all 2×3 matrices of the form [a a−12b b b 8a −9a 0] where a and b are real numbers, together with the standa
please pa help po thank you​
All airplane passengers at the Lake City Regional Airport must pass through a security screening area before proceeding to the boarding area. The airport has t
If a car costs Ghc 35.500.00 What is the new price if there is a discount of 11% given? ​